בגוגל שוב מדגישים - סיגנלים חברתיים אינם פרמטר דירוגי - עידן בן אור בגוגל שוב מדגישים - סיגנלים חברתיים אינם פרמטר דירוגי - עידן בן אור

עידן בן אור

עידן בן אור

יועץ קידום אתרים ושיווק דיגיטלי


כבר מספר שנים שאתרים מובילי הדעה בתחום קידום האתרים (Moz, SEL, Searchmetrics וכו') וגוגל חלוקים בדעותיהם (או בפרטים שהם חושפים) לגבי השפעת סיגנלים חברתיים על עולם קידום האתרים.

בעוד בכל טבלאות הפרמטרים שמפיצים האתרים בתחום (כמו זו של SEL שפרסמתי בפוסט על HTTPS) מופיעים סימנים חברתיים כפרמטר חשוב, גוגל אומרים פעם אחרי פעם שאין מדובר בפרמטר שמשפיע על דירוג באופן ישיר.

ג'ון מולר התייחס לאחרונה (14/8/15) בהאנגאאוט שלו לעניין זה כשנשאל ע"י גולש:

האם לסיגנלים חברתיים יש השפעה על דירוגי האתרים האורגניים בגוגל?

תשובות של ג'ון הייתה:

לא ישירות, לא,
בחלק גדול מהרשתות החברתיות הקישורים הם NoFollow כך שהם לא ירימו את הדירוג שלכם במנועי החיפוש (הערכת הכותב: כמובן שגם על רעיון זה אין תמימות דעים בעולם קידום האתרים).

מה שיכול להיות, לפעמים פוסטים מהרשתות החברתיות יופיעו בתוצאות החיפוש כמו כל תוכן אחר והם יכולים לקבל דירוגים על הביטויים שלכם, שם המותג או המוצר.
מקרה זה יכול להביא לכם למעט יותר נראות ונוכחות בגוגל.

דבר נוסף הוא שכאשר אנו מזהים בגוגל + או בטוויטר תוכן הרלוונטי לגולשים אנו מנסים להציג אותו לגולשים גם כן.

כך שהאתרים שלכם לא ידורגו גבוה יותר עקב שימוש ברשתות חברתיים (סיגנלים וכו') אך שם המותג שלכם יוכל לקבל חשיפה גבוהה יותר בעזרת פוסטים אלו מהרשתות החברתיות במידה ונחליט להציג אותם בתוצאות החיפוש.

חשוב לזכור – גוגל ופייסבוק נמצאים במלחמה מתמדת על תקציבי פרסום מטורפים (וכמובן על יוקרה), יכול להיות (או בטוח) שיש לגוגל אינטרס לא לחשוף ששימוש בפייסבוק יכול להביא לעלייה בדירוגים האורגניים (פייסבוק "שותה" להם מספיק מהטראפיק ומהתקציבים גם עכשיו)

question_answer תגובות

  1. מצד אחד מכחישים השפעה ישירה של מדיה חברתית.
    מצד שני מקבלים פטנט שמאפשר להם לזהות סיגנלים במדיה חברתית: http://www.seome.co.il/brand-social-signals/

    אומנם הפטנט לא מוכיח שימוש באלגוריתם, אבל אפשר להניח שגוגל לא משקיעה כסף בהוצאת פטנט בלי להשתמש בו בסופו של דבר.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.