ג'ון מולר: קידום אתרים ספאמי עלול לפגוע בכם גם אחרי שנים רבות - עידן בן אור ג'ון מולר: קידום אתרים ספאמי עלול לפגוע בכם גם אחרי שנים רבות - עידן בן אור

עידן בן אור

עידן בן אור

יועץ קידום אתרים ושיווק דיגיטלי


אחרי קצת יותר משבוע בו הסיפור של Thumbtack עושה גלים בעולם הSEO, נשאל ג'ון מולר (אחרי שכבר התייחס לנושא בעבר) בהאנגאאוט שלו (19.6.15) לגבי הנושא.

השאלה של המשתתף הייתה האם יש אמת במה שנראה כהתאוששות מהירה של מותגים גדולים (רוצה לומר לעומת אתרים קטנים שיכולים לנסות להתמודד עם יציאה מעונש במשך חודשים ארוכים).

 

התשובה של ג'ון מצורפת כאן למטה (בתרגום שלי) :

גון מולר ענה:

לא הייתי אומר שזה המקרה, ישנם מקרים רבים שלא מקבלים התייחסות בבלוגי הSEO וישנם מותגים גדולים שגם הם "סובלים" מבעיות ענישה ידנית ומבעיות רציניות עם שינויי אלגוריתמים.

רק בגלל שאף אחד לא מדבר עליהם לא אומר שהם לא נאבקים קשה על מנת לפתור בעיות אלה, חלק מהם צריך לחכות זמן ארוך לפחות כמו אתרים אחרים, לכן זה לא המקרה (של הפלייה לטובה של מותגים גדולים).

אני לגמרי מבין למה זה נראה מוזר כשקוראים בתקשורת ואומרים אה, אוקיי, האתר הזה קיבל ענישה ידנית והנה הדירוגים שלו חזרו לעצמם, אבל ישנם אתרים רבים שלא מגיעים לתקשורת (כמו Thumbtack) וסובלים מאותם הבעיות ומנסים לפתור את הבעיות במשך זמן ארוך הרבה יותר, בעיות שהם בעצם יצרו (ג'ון משתמש במילה "בנו" – אולי כאנלוגיה לבניית קישורים) במשך שנים על גבי שנים ולבסוף זה "נושך אותם" על זה שהם עשו משהו אסור במשך כ"כ הרבה זמן.

 

חשוב להבין – ג'ון מולר בעצם אומר בהאנגאאוט הזה שמדובר בדבר די שכיח שאתרים משתמשים בשיטות פסולות ורק לאחר שנים נענשים.

אם בארזים נפלה שלהבת – מה יגידו מקדמי האתרים בגוגל ישראל?

 

 

question_answer תגובות

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.