אודות

אז איך הגעתי להיות יועץ קידום אתרים? שמעו סיפור.

זוכרים היה אמיול פעם? קאזה? להלה? כל אתרי ההורדות האלה שהיינו רואים דרכם סרטים? אז איפושהו, גיל 14-15 שלי, הייתי מאד פעיל בהם. כותב בפורומים, עוזר לאנשים, כזה. ואז הגיע מכתב מאיים לצוות האתר והודיע שיש פה ענייני זכויות יוצרים, וחשיפה לתביעות, ואני בתור ילד מבין שאני לא צריך את הצרות האלה, מפסיק מיד כל פעילות שם ופותח אתר משלי.

ובאתר שפתחתי היה הרבה תוכן. היו ביקורות, חוות דעת, פורומים. השקעתי.

רק דבר אחד היה חסר – טראפיק. גולשים שיבואו ויהנו מכל הטוב הזה שהשקעתי בו כל כך הרבה.

ואני בשלב הזה לא מבין איך אני גורם לזה לקרות. אז אני נכנס לגוגל ומחפש: איך מביאים גולשים לאתרים? ושם, בפעם הראשונה, אני נחשף לדבר הזה שנקרא SEO. קראתי, חקרתי, התעמקתי וניסיתי להבין איך אני מביא תנועה ואיך גוגל קובעת מה לדרג ועל פי אילו פרמטרים.

והנה, תראו אותי. פאסט-פורוורד לאיזה 20 שנים קדימה, ועדיין לא שבעתי. אני עדיין קורא, עדיין חוקר ועדיין מתעמק כדי להשאר מעודכן, ללמוד את השינויים ולהצעיד עוד אתרים קדימה.

אז הי, נעים להכיר, אני עידן בן אור, יועץ קידום אתרים, ומאז אותו רגע לפני 20 שנה ועד היום, הספקתי גם:

 • להרים ולקדם את הבלוג הזה, שאתם קוראים בו ממש עכשיו.
 • לארח בכל שבוע דמות מובילה בתחומה בפודקאסט שלי (״איך הצלחת״, חפשו אח״כ).
 • לקדם מאות אתרים בארץ ובעולם.
 • לנהל כמה מהאתרים היותר גדולים בארץ (מסקרן, אני יודע).
 • להוביל פרויקטים עם חשיבה יצירתית ואסטרטגיה שיוצאת מהקופסא.
 • להרצות על SEO בכנסים ומכללות מובילות.
 • לייעץ בענייני שיווק ודיגיטל.

ועוד כל מיני דברים כמו להיות מ״פ בצהל, סמנכ״ל אסטרטגיה בחברה די מוכרת ולהפוך לאבא, פעמיים (:

למה אני מספר לכם את כל זה? כי למרות שאני לא אוהב במיוחד לדבר על עצמי, אני מבין שזאת הדרך שלנו להכיר טוב יותר. אבל בעיניי, מה שאפילו יותר חשוב, זה להבין את המהות של הדבר עצמו –

 • מה עושה יועץ קידום אתרים בגוגל?
 • מתי תדעו שאתם צריכים לעבוד עם אחד כזה?
 • איזה פעולות ממש לא מומלץ לעשות בלי יועץ SEO?
 • איך בוחרים יועץ קידום אתרים שמתאים לפרויקט שלכם?
 • כמה זה עולה?

מבטיח לענות על הכל.

אז מה עושה יועץ קידום אתרים בגוגל (יועץ SEO)

קידום אתרים, או בלעז: SEO, היא פרקטיקת שיווק שמטרתה לבצע אופטימיזציה לאתר במטרה להתאים אותו הן לדרישות של גוגל והן לצרכים ולרצונות של המשתמשים. כל הפעולות שיבוצעו, ינותבו למען קידום הדירוג של האתר, מה שיביא יותר חשיפה, יותר טראפיק, יותר לידים, יותר מכירות.

אז אם נגזור מזה, אפשר לומר שיועץ קידום אתרים הוא מי שיש לו הכרות מעמיקה ונסיון רב עם מנוע החיפוש של גוגל, עם האלגוריתם ועם תחום השיווק, ואת כל הידע הזה הוא רותם למען קידום האתר.

מעבר לקידום האתר בגוגל, יועץ קידום אתרים יכול לעזור גם בדברים נוספים, למשל,

 • אם אתם בדיוק בונים אתר חדש, הוא האיש להתייעץ איתו על הנחיות למפתחים כדי שהאתר יהיה מותאם לקידום ויהיה בעל תשתית טובה לכל צרכי הקידום שיגיעו בהמשך.
 • אם אתם רוצים לעבוד עם מומחה לקידום אתרים כדי שהוא יעשה לכם את הקידום האורגני, או יתן חוות דעת לגבי הצעדים שבהם כדאי לנקוט.
 • אם התחלתם לקדם את האתר, אבל התוצאות לא בדיוק כמו שרציתם, יועץ קידום אתרים יוכל לתת מבט מלמעלה ולחשוב על אסטרטגיות חדשות שיאפשרו לאתר לפרוץ.
 • אם האתר שלכם חטף ענישה מגוגל, יתכן שפעולות קידום סטנדרטיות פשוט לא יעבדו. יועץ קידום אתרים ידע לאתר את הבעיה ולסלול את הדרך שלכם בחזרה למעלה.
 • אם אתם עובדים עם חברת קידום ואתם רוצים להבין קצת יותר את התחום כדי לדעת איך לקרא את הדוחות שמספקים לכם, ובעיקר כדי שתוכלו לאמוד בעצמכם את טיב העבודה שמספקים לכם – יועץ קידום אתרים יוכל להנחות אתכם ולעזור לכם להבין איפה למקד את תשומת הלב.

יועץ קידום אתרים טוב לא ישלוף לכם תשובות מהשרוול. הוא יבקש מכם גישה למערכות של האתר ויתחיל לחטט בגוגל סרצ׳ קונסול, באנליטיקס, יאסוף את כל המידע שהוא יכול כדי לגבש לכם תמונה כמה שיותר מדוייקת. הוא גם יהיה חייב לעשות מחקר גם על מילות המפתח וגם על המתחרים, כדי לנתח את הסביבה שבה אתם פועלים ולתת לכם מפה מפורטת של השינויים הנדרשים.

מתי צריך לקחת יועץ קידום אתרים?

ליועץ קידום אתרים תמיד יש מקום בפרויקט שלכם. הוא מישהו שמגיע מבחוץ, עם עין רעננה ויכולת לפתוח את הראש לכיווני חשיבה חדשים. אבל אין ספק שיש מקרים נקודתיים שבהם תצטרכו אותו יותר מבשגרה. למשל:

 1. כשאתם מקפלים את האתר הישן ועוברים לאתר חדש – אחד הרגעים המלחיצים ביותר שהאינטרנט יכול לספק, תודו. מעבר של אתר זה לא דבר להקל בו ראש, במיוחד כשכל כך הרבה יכול להשתבש ואנחנו רוצים להבטיח שהדירוגים לא יפגעו ושכל ההישגים שהשגנו בעקבות העבודה הקשה שלנו – ישאר כפי שהם. מה יכול להשתבש אתם שואלים? ובכן, הפניות 301, קישורים, תכנים, עמודים פנימיים, דאטא, כל טעות הכי קטנה, יכולה מיד לשלוח את האתר שלנו למטה ואנחנו ממש לא רוצים שזה יקרה. יועץ קידום אתרים יכול ללוות אתכם בתהליך הזה. הוא ידע לשים דגש על הנקודות הבעייתיות, להזהיר מהפעולות הכי ריסקיות ולהבטיח שהמעבר מתבצע בהצלחה ועל הצד הטוב ביותר.
 2. כשאתם מזהים צניחה פתאומית ולא מוסברת בדירוגים – בדרך כלל, אין באמת סיבה הגיונית לשינויים דרסטיים בדירוגים, אלא אם עשיתם משהו יוצא דופן. לכן, אם אתם מזהים ירידה משמעותית בתנועה, כנראה שהדירוגים שלכם נפגעו וזה בדרך כלל סימן לענישה מגוגל. יועץ קידום אתרים ידע לנתח את האתר, להבין איפה הבעייתיות ולהצעיד אתכם בדרך חדשה. כדאי להיות עם יד על הדופק בנושא הזה, כי יש הרבה מקדמי אתרים שלא ידעו להסביר או לאתר את הבעייתיות.
 3. שהאתר חטף ענישה – תרחיש נוסף, ודי דומה לתרחיש הקודם הוא זה – המקדם יודע שהאתר קיבל ענישה, משתף אתכם בזה, אבל הוא לא לחלוטין יודע איך להוציא את האתר מהבוץ. קחו בחשבון שמקדם אתרים שאין לו הרבה נסיון ולא התמודד בעבר עם חילוץ אתרים מענישה, יתקשה להניע פרויקט כזה וגם אם הוא ינסה, כנראה שיקח לו הרבה זמן להבין את האסטרטגיה המהירה והיעילה ביותר. לכן, גם אם אתם מרוצים מהמקדם שלכם, כדאי לעבוד עם יועץ קידום אתרים מנוסה שיש לו נסיון והוא כבר התמודד בעבר עם ענישה דומה.
 4. כשאתם רוצים לדעת יותר – נגיד שאתם כבר עובדים עם חברת קידום אתרים, אבל רוצים לשמוע עוד כיוונים. יועץ קידום אתרים יוכל לעזור לכם בזה ולבנות אסטרטגיה נוספת שתוכל לתמוך, לחזק או להחליף את האסטרטגיה הקיימת. או נגיד שיש לכם מחלקת SEO אין האוס ואתם רוצים להיות מסוגלים להבין את העבודה שלהם, לבקר אותה, לדעת איך לנתח אותה, או לקבל עצות חיצוניות. גם כאן יועץ קידום אתרים יכול לעזור. ובכלל, תמיד טוב שיש עין נוספת שמסתכלת על דברים מבחוץ ויכולה לשפוך אור על דברים שקשה לראות מבפנים. בקיצור, יועץ קידום אתרים הוא האיש שלכם ואחת לכמה זמן כדי להתייעץ איתו כדי לקבל תובנות חדשות.

איזה פעולות ממש לא מומלץ לעשות בלי יועץ SEO?

אם אני צריך לבחור רק דבר אחד – הייתי אומר מעבר מאתר ישן לאתר חדש. רק כי באמת מדובר בתהליך מורכב וחבל שדברים שעבדתם עליהם במשך שנים ירדו לטמיון. בסופו של דבר, מדובר בעסק שלכם ובהכנסות שלכם, ומעבר לא חלק, עלול לגרור לפגיעה מיידית ומשמעותית בהכנסות שלכם. כשאתם עומדים בפני מעבר אתר, עדיף לשלם עוד קצת ליועץ קידום אתרים כדי להבטיח שבהמשך, זה לא יעלה לכם ביוקר.

גם כשאתר חוטף ענישה כדאי להגיב כמה שיותר מהר, ואם אתם רואים שהסוכנות שאיתה אתם עובדים לא יודעת למצא פתרונות מידיים, כדאי לערב יועץ קידום אתרים, כי אתם לא רוצים לבזבז זמן כשאתם מדשדשים אי שם מאחור.

איך בוחרים יועץ קידום אתרים שמתאים לפרויקט שלכם?

יועץ קידום אתרים טוב הוא אחד שידע לקחת את הפרויקט קדימה. הוא ידע לבנות אסטרטגיה פורצת דרך, לשחרר סתימות או לחשוף אתכם לכיווני מחשבה חדשים. לכן, יש חשיבות ממש גבוה ליועץ קידום האתרים שאיתו תעבדו ויש כמה קריטריונים שלפיהם תוכלו להעריך אותו ואת ההתאמה שלו לפרויקט:

ותק ונסיון – יועץ קידום אתרים בדרך כלל נכנס לתמונה כשחברת קידום האתרים לא יודעת לתת מענה מספיק טוב. לכן, זה צריך להיות מישהו מקצועי, שנמצא הרבה זמן בתחום, שיש לו נסיון, שהוא ראה הרבה ושכמעט ואי אפשר להתקיל אותו. רק מי שראה וקידם במו ידיו מאות אתרים, יוכל לתת לכם את הזוית המעניינת והשונה שאותה אתם מחפשים. חשוב מאד לוודא שהנסיון של היועץ הוא לא סתם בקידום אתרים באופן כללי, אלא בפרויקט הספציפי שאותו אתם מבקשים לפתור. ולא מספיק שיש לו נסיון בפרויקט הספציפי שאותו אתם מבקשים לפתור, חשוב גם שהנסיון יהיה רלוונטי ועכשווי יחסית, כי מדובר בתחום שמשתנה ומתעדכן כל הזמן. דברים שהיו רלוונטים לפני 3 שנים, כבר לא בהכרח יהיו רלוונטים היום.

התמודדות מוצלחת עם מקרים דומים – עוברים לאתר חדש? רוצים לחלץ את האתר מענישה? כשאתם לוקחים יועץ קידום אתרים לפרויקט נקודתי, חשוב שתדעו לשאול אותו שאלות נקודתיות:

 • האם התמודדת עם מקרה כזה בעבר?
 • האם הצלחת לפתור?
 • מתי בפעם האחרונה התמודדת עם פרויקט כזה?
 • האם היו מקרים דומים שבהם דברים השתבשו?
 • איך נוכל למזער נזקים?

וכן הלאה. אפשר גם לבקש המלצות ולדבר עם בעלי אתרים שהתמודדו עם בעיה זהה לשלכם, ולשמוע מהם איך אותו יועץ קידום אתרים פתר את הבעיה, איך היתה התקשורת מולו, וכן הלאה.

יועץ קידום אתרים שיש חברה גדולה מאחוריו – יועץ קידום אתרים שמגיע מתוך חברה גדולה יכול להציע לכם יותר. בין אם במשאבים שעומדים לרשותו, בין אם בקשרים שיש לו, ביכולת להזיז דברים מהר יותר, או בכלים ובתוכנות שאיתם הוא עובד (יועצי קידום אתרים עצמאיים מתקשים לעמוד בעלויות של הכלים האלה לבד). בסופו של דבר, אתם נהנים לא רק מהשירותים שלו אלא גם מהגב שיש לו והאפשרויות במקרה הזה הן רחבות יותר.

כמה עולה יועץ קידום אתרים?

מחיר זה אף פעם לא מספר קסם שיתאים בכל מקרה ולכל אתר. זה משתנה בהתאם לפרויקט, למשך התהליך ולדרישות של בעל האתר. יש כאלה שיבקשו פגישה חד פעמית, יש כאלה שיבקשו ליווי חודשי ויש כאלה שירצו פתרון נקודתי לבעיה מסויימת. אז למרות שהייתי שמח לתת תשובה חד משמעית, אין באמת אפשרות לתמחר את זה מבלי להבין לעומק מה אתם צריכים ומה אתם מחפשים.

אבל יודעים מה היופי? אני זמין ותמיד אפשר להתייעץ איתי 🙂

מזמין אתכם לפנות אליי, בכל דרך שנוחה לכם, ונראה יחד איך אוכל לעזור (:

 • יש לכם את הצ׳אט פה בצד ימין למטה.
 • יש לכם את עמוד צור קשר.
 • יש לכם את המייל שלי: i [at] idanbenor.co.il
 • ואפילו את הטלפון שלי: 052-6767457

בואו נדבר!

שאלות ותשובות על יועץ קידום אתרים

מה זה יועץ קידום אתרים ומה הוא עושה?

יועץ קידום אתרים (או יועץ SEO) הוא מומחה שמטרתו לסייע לבעלי אתרים לשפר את מיקום האתר שלהם בתוצאות החיפוש של גוגל (אבל לא רק). יועץ SEO עושה זאת באמצעות ניתוח האתר, זיהוי נקודות תורפה, ויישום אסטרטגיות קידום מתאימות.

מי צריך לעבוד עם יועץ קידום אתרים?

שירותיו של יועץ קידום אתרים מומלצים במיוחד למי שעובר לאתר חדש או למי שחווה ירידה דרסטית בדירוגים ובתנועה. מעבר לזה, כל בעל אתר שמעוניין לשפר את ביצועי האתר שלו ולהגדיל את החשיפה שלו לקהל היעד, יכול להרוויח משיחה עם יועץ קידום אתרים שמסתכל על הפרויקט מבחוץ ויכול לתת זווית שונה לגבי אסטרטגיית הקידום. בין אם מדובר באתר עסקי, אתר תדמיתי, או אתר חדשותי, יועץ SEO יכול לסייע לכם להשיג את היעדים שלכם.

איזה שאלות חשוב לשאול לפני שמתחילים לעבוד יחד?

קודם כל, חשוב מאד לבחור יועץ קידום אתרים שמתאים לפרויקט הספציפי שאליו אתם מכוונים. כדי להבין האם הוא האיש הנכון למשימה, יש כמה שאלות שכדאי לשאול אותו, למשל:
מהו הניסיון שלך בפתרון הסוגיה שאיתה האתר שלי מתמודד?
מתי בפעם האחרונה טיפלת בפרויקט דומה?
מהן התוצאות שהשגת עבור לקוחות קודמים?

אני תמיד מחפש כותבי תוכן טובים  🙂