כסף מהבית: 7 דרכים (לגיטימיות) להרוויח כסף באינטרנט

כל הקטע הזה של לעשות כסף מהבית היה כאן ועוד ימשיך להיות כאן כל עוד יהיו לנו מקלדת וחיבור לאינטרנט. אבל לאחרונה אני רואה הצעות לקורסים כאלה בכמויות לא סבירות. הפיד שלי בפייסבוק התמלא במודעות שמבטיחות ללמד את תורת ה"איך להרוויח כסף באינטרנט" ואיך אפשר לעשות אלפי שקלים בחודש בלי לצאת מהמיטה.

זה לא מפתיע אותי שדברים כאלה צצים כשמגפה עולמית משתוללת בחוץ, אבל זה כן מפתיע ואפילו קצת מעצבן לראות את ההבטחות האלה לכסף קל ולניצול המצב הכלכלי שאנשים נקלעו אליו כדי למכור להם חלומות.

אז אני רוצה רגע להיות ישיר ולומר – חבל על הכסף שלכם. 

אני לא אומר את זה כדי לבאס. להפך. אני אומר את זה כדי שלא תתבאסו כשתקומו בבוקר ותגלו שלא נפלו עליכם ביטקויינים בזמן שישנתם.
ושלא תבינו אותי לא נכון, אפשר בהחלט להרוויח יפה (מאד!) גם בלי לצאת מהבית, אבל אין פה שרביט קסמים. הלוואי שהייתה לי לתת לכם (או לעצמי).
האמת היא 
שכסף מהבית עושים אלה שעבדו קשה, השקיעו בעצמם, צברו ידע וחקרו מספיק כדי להבין איך. 

אבל רגע, אני מבין את הצורך בכאן ועכשיו. קשה לדבר על תהליכים ארוכים כשיש חשבונות לשלם וילדים להאכיל (או סתם רוצים לשפר את החיים).

כאן מגיע החלק האופטימי: כן, אפשר להרוויח כסף באינטרנט, כל אחד בקצב שלו, אבל מה שבטוח – לא חייבים לקחת קורס בשביל זה. יש דברים מוכחים שעובדים והם לא בנויים על פירמידות, הונאות ושיטות שיווק שנויות במחלוקת. על הדברים האלה בלבד אני הולך לכתוב כאן. לא אתן פה שום שיטה שלא עבדה לי או שלא הייתי מוכן לעשות אותה בעצמי.

קצרים בזמן?

המסקנה של המאמר הזה היא שאין כסף קל, אבל, אם אתם מחפשים קורס שילמד אתכם את הדרך המהירה והאמינה ביותר ליצירת נכס דיגיטלי אני ממליץ על הקורס של שמוליק.
הקורס הזה הוא היחיד שמצאתי בעברית שמלמד את הפרקטיקה ובאמת אפשר לייצר אחריו נכס דיגיטלי באופן עצמאי.

אני רוצה לחלק את המאמר הזה לשני חלקים, בשניהם אציג דרכים להרוויח כסף מהבית ובשניהם אתן לכם כלים פרקטיים שגם יסבירו איך. בחלק הראשון אתאר אסטרטגיה לטווח ארוך שבאמצעותה תוכלו לבנות את עצמכם, לגבש מומחיות ולהרוויח כסף בהדרגה. קחו בחשבון שדברים טובים לוקחים זמן. אתם תרוויחו כבר בהתחלה, אבל אלה לא יהיו הסכומים שחלמתם עליהם. גם זה יגיע, אבל הדרך תדרוש מכם התמדה וסבלנות. אני מאמין גדול של השיטה הזאת, היא זו שבנתה אותי והביאה אותי למקום שאני נמצא בו היום.

החלק השני יספק לכם פתרונות זריזים ונקודתיים שתוכלו ליישם באופן מיידי באמצעות הכלים והכישורים שכבר יש לכם. ולא, אני לא אתן לכם פה כל מיני הצעות כמו לקרוא מיילים, למלא סקרים או להיכנס לאתרים מפוקפקים, כי למרות שאלה דרכים להרוויח כסף באינטרנט, מדובר על כמה מאות שקלים (במקרה הטוב) ויותר מדי זמן שמתבזבז.

בואו נתחיל.

איך להרוויח כסף מהבית לטווח ארוך?

אם יש משהו שאני רוצה שתיקחו מכאן מעכשיו ועד הנצח זה המשפט הזה- 

רוצים להיות משהו? פשוט תתחילו לעשות אותו. 

זה לא משנה אם זה כתיבה, קידום אתרים או אילוף אריות לבקנים. אני שומע מסביבי אנשים שרוצים לעשות דברים אבל לא מזיזים את עצמם ולא מתחילים רק מהמחשבה על העבודה הקשה שמחכה להם. אז עד שימציאו כפתור Fast Forward לחיים עצמם, אין ברירה אלא פשוט לעשות. כמה שיותר לעשות. תצטרכו להיות חזקים ולא להישבר כשתשמעו "לא". תצטרכו גם להבין שלמרות שכרגע הכנסתם X, שנה מעכשיו זה יכול להיות X כפול 5 ואפילו יותר. ואם יש בכם את ההבנה הזאת ואתם מוכנים לצאת למסע – הנה כמה מסלולים מעניינים שיאפשרו לכם להרוויח כסף מהבית בלי לצאת מהפיג'מה.

1. שירותי קידום אתרים

כן כן, אין הנחתום וכו'. אבל האינטרנט לא הולך להיעלם, ההבנה שכל בעל עסק צריך לשווק את האתר שלו רק גוברת ומתעצמת, התחרות חוגגת ועכשיו תחברו את כל אלה ותבינו כמה התחום הזה חזק ורלוונטי מתמיד. קידום אתרים אורגני זו הדרך לנצח את התחרות בתוצאות החיפוש עבור הלקוח שלכם ולהגדיל לו כניסות לאתר ובעיקר הכנסות לכיס. עבורכם, זו דרך מעולה להרוויח כסף באינטרנט ותוכלו ללמוד את זה בעצמכם, כל עוד יש לכם חיבור לאינטרנט וסבלנות. כל המידע נמצא ברשת, ככה אני התחלתי וכמוני עוד הרבה אחרים שהיום נחשבים מומחים בתחום. אני ממליץ לכם לעשות סיבוב כאן בבלוג ולקרוא מדריכים שכתבתי בנושא כדי לקבל טעימה ראשונית ולראות אם זה בכלל מדבר אליכם.

למי זה מתאים:

 • אנשים סקרניים שאוהבים להתפתח וללמוד. התחום הזה משתנה כל שבוע. מי שישען בשנה הבאה על מה שהוא למד היום – לא יצליח להגיע רחוק.
 • אנשים שאוהבים תוכן, מזהים תוכן טוב ולא פחות חשוב מכך – כאלה שיכולים להתחקות אחר כוונות המשתמש ולהציע לו את התוכן שהוא קיווה למצא. מקדמי האתרים הטובים ביותר הם אלה שיודעים להיכנס לראש של המשתמש ולהבין בדיוק מה הכוונה מאחורי החיפוש שלו, מה הצרכים שלו ואיך אפשר לענות לו עליהם בצורה הטובה ביותר.
 • יש גם צד טכני ואם תעבדו עם לקוחות הם ירצו לראות דוחות ולקבל הסברים, אז כדאי לחדד את היכולות האנליטיות.

איך להתחיל:

 • לקרוא הרבה (ואפשר להתחיל מהמדריך שלי פה).
 • לתרגל עוד יותר הרבה. קחו אתר של חבר ותתרגלו עליו. מחקר מילים, קישורים, אופטימיזציה וכן הלאה. כל דבר חדש שלמדתם, תתחילו ליישם.

איך עושים מזה כסף:

ברגע שתתחילו להיכנס לעניינים ולהבין את הדבר הזה שנקרא אופטימיזציה, אתם כבר לא תוכלו סתם לגלוש באינטרנט ולקרוא מאמרים שמעניינים אתכם. אתם תתחילו לשים לב לכל הדברים הבעייתיים ויתחילו לעלות לכם רעיונות בראש לגבי איך אפשר לשפר אתרים.
זה בדיוק השלב שאתם יכולים להתחיל בצעדים קטנים:
– הציעו שירותי אופטימיזציה בפרילנס.
שירותי בניית קישורים (רק אחרי שאתם שולטים טוב מאוד חומר)
– שירותי פרילנס לסוכנויות – תתחילו עם העבודות הכי שחורות (ובגדול כל מה שיסכימו לתת) ולאחר מכן הדברים המעניינים יגיעו לבד.

בהתחלה לא תרוויחו יותר מדי, אבל אתם הולכים להרוויח ניסיון וידע שיהיו שווים הרבה כסף בהמשך. ואת זה אני אומר לכם בתור אחד שיודע, כן? (:

2. בניית אתרים

בכל זאת, צריך שיהיה למקדמי האתרים מה לקדם. והסיבה היותר מדויקת היא שכל עסק צריך נוכחות דיגיטלית, אז במילים אחרות – הצורך בבניית אתרים לא הולך להיעלם.
יש היום הרבה פלטפורמות שמאד פשוט לעבוד איתן ולא צריך שום ידע טכני כדי להקים בהן אתר, למשל WIX – זה גם יכול פתרון מעולה לאלה שמחפשים
איך להרוויח כסף באינטרנט בטווח הקצר.
רק קחו בחשבון שלא בהכרח תהיה לכם גמישות ואפשרות לשנות את האלמנטים בהתאם לצרכים של הלקוח (ולא אמרתי כלום על מגבלות הקידום בגוגל, אבל זו כבר החלטה של הלקוח – כדאי שתהיו שקופים איתו לגבי המגבלות של וויקס).
כדי שתהיו מסוגלים לעשות גם את זה, וכדי שתוכלו להגדיל את ההכנסה משמעותית, תצטרכו להשקיע קצת מעבר וללמוד HTML ו- CSS. זה רק נשמע מאיים, גם במקרה הזה אני מכיר לא מעט אנשים שקראו, ישבו על יוטיוב, לקחו קורסים וריטואלים ובאמצעות תרגול והתמדה היום הם מנהלים סטודיו וגובים עשרות אלפי שקלים לפרויקט. יש גם פתרון ביניים – אם תלמדו אלמנטור, תוכלו להגיע לתוצאות ממש יפות בוורדפרס, שהיא הפלטפורמה הכי נפוצה היום ברשת. אז אני אסכם את זה – אלה שרוצים
כסף מהבית במיידי – תתחילו עם WIX. אלה שרוצים כסף מהבית בטווח הקרוב – לכו על אלמנטור. ואלה שרוצים לרוץ למרחקים ולקבל פרויקטים משמעותיים – כדאי להעמיק את הידע עם HTML ו- CSS.

למי זה מתאים:

 • אנשים עם סבלנות ויכולת למידה עצמית. 
 • בשביל הדברים היותר מורכבים תצטרכו גם להתעסק עם קוד, אני יודע שלא כולם מתחברים, אז חשוב לי לציין את זה.

איך להתחיל:

 • יוטיוב, הכי טוב. תוכלו לקבל שם הצצה ראשונית ואז במידת הצורך לקחת איזה קורס וירטואלי כדי לחזק יכולות.
 • לתרגל. ממש כמו בסעיף הקודם. סיימתם נושא מסוים – תתרגלו אותו כדי לוודא שהבנתם. אם הגעתם לסוף הקורס בלי לתרגל אפילו פעם אחת – בזבזתם לעצמכם את הזמן.

איך עושים מזה כסף:

עכשיו כשאתם הולכים להתפרנס מבניית אתרים, אתם צריכים הרי שיהיה לכם כרטיס ביקור לעסק, לא ככה? אז תתחילו מלבנות את האתר שלכם ואז תמשיכו ותבנו עוד אתר ועוד אתר, העיקר שתתחילו לגבש איזשהו תיק עבודות שאפשר יהיה להציג ללקוח הראשון שלכם. ואז הייתי ממליץ לכם על פניה יזומה, כמו בסעיף הקודם, או – נסו לחבור לאנשי שיווק ומקדמי אתרים ולעשות איתם שיתופי פעולה. יש לכם את אותו קהל יעד, רק שכל אחד מכם עונה על צורך שונה.

3. הקמת קהילה וירטואלית

כל מה שדברנו עליו כאן עד עכשיו וכל מה שאדבר עליו עוד בהמשך מגיע מתוך הצורך שלנו למשוך לקוחות. הדרך הידועה והנפוצה ביותר היא באמצעות אתר וקידום שלו. אבל יש גם שיטה חדשה שלאחרונה מוכיחה את עצמה יותר ויותר – ניהול קהילה. קהילה וירטואלית היא מאגר לקוחות אינסופי והיא מקום שנרקמים בו שיתופי פעולה נהדרים. אני מאד מתחבר לרעיון הזה בעיקר כי הוא מתמקד בנתינה, ועם הנתינה, נבנה אמון שאיתו יגיעו גם ההזדמנויות להרוויח כסף אונליין.

למי זה מתאים:

 • למי שיש כשרון, מומחיות, ערך שהוא יכול לספק לאנשים.
 • למי שיש זמן וסבלנות לתהליך.
 • למי שכבר נחשב מוקד ידע בתחום כלשהו (זה לא חייב להיות תחום שקשור לאינטרנט  – גם גינון
 • למי שיש קשרים עם אנשים מהתחום שיכולים לעודד ולעזור לקהילה הזו לצמוח – יתרון.

איך להתחיל:

 • בוחרים תחום שאתם טובים בו ורוצים להרוויח כסף מהבית באמצעותו. 
 • פותחים קבוצת פייסבוק ומתחילים לכתוב שם תכנים/ טיפים/ עצות שיכולות לעזור ולקדם את אלה בתחום שנמצאים בתחילת דרכם – חשוב מאוד שזה יהיה תוכן עם ערך אמיתי.
 • מזמינים קולגות ומציעים להם להשתתף ולהזמין אנשים רלוונטיים.
 • מתחזקים את הקבוצה היטב, מפתחים דיונים, עונים על שאלות ומזמינים אנשים להצטרף.

איך עושים מזה כסף:

זה היופי. ברגע שאתם מבצעים את ארבעת השלבים שכתבתי למעלה – אנשים כבר יתחילו לפנות אליכם כדי לקנות מכם את השירותים שלכם. כי זה שאתם עוזרים ומראים להם איך לפתור את הבעיות שלהם – לא אומר שהם באמת יעשו את זה. להפך. הם יגידו לעצמם "אוקיי, לי אין זמן לזה, אבל נראה שהבחור הזה יודע על מה הוא מדבר, אז אבקש ממנו שיעשה את זה בשבילי". זה יעבוד רק אם באמת תשקיעו מכל הלב, תענו לאנשים באדיבות ותספקו להם ערך. וכשזה יקרה – אתם תרוויחו בגדול.

איך להרוויח כסף מהבית בטווח הקצר?

 החלק הזה מיועד יותר לאלה שכבר יש להם את הכישורים פחות או יותר והם רק צריכים לכוון אותם למקומות הנכונים. כשרון כתיבה בהחלט יעזור כאן, לא אשקר, אבל גם אלה מכם שלא נולדו איתו יוכלו למצוא פה דרכים להרוויח כסף מהבית. רק רוצה להתעכב רגע על נקודה חשובה – כדי לעשות כסף באינטרנט בטווח הקצר, תצטרכו להשקיע בשיווק. זה כמובן תמיד נכון, אבל תוצאות מהירות יגיעו רק אם תזכירו לעולם כמה אתם טובים במה שאתם עושים. 

4. כתיבת תוכן

אני הולך לחזור שוב על המשפט שהכי נמאס לכם לשמוע, אבל כן, תוכן הוא המלך ובעיקר – הוא הבסיס שמניע את הכל ואם אתם מאלה שיודעים לכתוב, הדרך שלכם לעשות כסף מהבית תהיה מהירה יותר ממה שחשבתם.
כל אתר זקוק לתוכן טוב ואיכותי מהסיבה הפשוטה שתוכן משפיע באופן ישיר על הביצועים ועל הדירוג בגוגל.
אני רגע אתעכב ואומר שלא כל מי שיודע לחבר 5 מילים ברצף הגיוני הוא כותב תוכן. כן צריך לדעת איך לכתוב תוכן טוב אם רוצים להרוויח מזה כסף. מה זה תוכן טוב?

 • תוכן שעונה למשתמש על צורך/ בעיה.
 • תוכן שכתוב בצורה רהוטה, זורמת וברורה. 
 • תוכן מקורי שנותן ערך ולא אומר את המובן מאליו או נראה כמו קופי-פייסט ממאמר אחר ברשת.
 • תוכן רלוונטי, עדכני, ארוך, ומעמיק (ומצליח לשמור את הקורא עירני גם אחרי 1,500 מילים)
 • תוכן שמצליח להניע את הקורא לפעולה.

אם אתם יודעים לעשות את כל אלה, תדעו שיש לכם ביקוש מטורף ותוכלו להרוויח כסף מהבית בקלות.

למי זה מתאים:

 • אנשים שיודעים לכתוב טוב. 
 • אנשים שמוכנים להשקיע וללמוד ולחקור איך נראה תוכן טוב, כדי לכתוב תוכן טוב. 

איך להתחיל:

קחו רגע כדי לחשוב מה יש באתרים שאתם אוהבים שהופך אותם לאתרים שאתם אוהבים. תשאלו את עצמכם למה אתם אוהבים לקרוא את התכנים שאתם אוהבים לקרוא. חשבו על מישהו שאתם נהנים מהכתיבה שלו ותנתחו את זה עד לפרטים הכי קטנים. גבשו לעצמכם איזשהו מסמך שיכיל את כל הדברים שאהבתם וסביב זה תתחילו לגבש סגנון משלכם ובעיקר – לכתוב.

איך עושים מזה כסף:

 • פרסמו את עצמכם בקבוצות פייסבוק רלוונטיות או צרו קשר עם אחד מאלה שהעלו מודעת דרושים, ויש המון כאלה.
 • תתחילו לכתוב בלוג. אם תתנו שם טיפים ותלמדו אנשים לכתוב, הם יכירו אתכם וירצו שתכתבו בשבילם.
 • פנו לחברות שיווק/קידום אתרים ותציעו להם לכתוב תכנים עבור הלקוחות שלהם.

5. שיווק שותפים

כשמדברים על לעשות כסף באינטרנט, כמעט תמיד עולה העניין הזה של שיווק שותפים (Affiliate Marketing) ככה שאני די בטוח ששמעתם על זה כבר. העיקרון פה הוא פשוט, תהיו איתי – נגיד עכשיו אכלתי פיצה והעלתי תמונה לפייסבוק וכתבתי "הזמנתי הרגע את הפיצה הכי טעימה שאכלתי בחיים שלי". חברים שלי רואים וכותבים לי בתגובות "יא, מאיפה הזמנת, תן פרטים" ואז אני שם להם לינק לאתר של המסעדה והם מזמינים משם פיצה. הופ, אם הייתי עושה שיווק שותפים עם המסעדה – הייתי גוזר עמלת תיווך ורוויח בקלות כמה שקלים מהבית. כלומר, שיווק שותפים מבוסס על הקישור שאני עושה בין בעל העסק ובין הלקוח (או במילה אחרת – תיווך).
כל פעם שמישהו מזמין פיצה דרך הלינק ששמתי – אני מקבל עמלה. 

למי זה מתאים:

 • אנשים שיודעים לכתוב ולשכנע.
 • אנשים שיש להם בלוג או פלטפורמת תוכן עם בסיס חזק של עוקבים – יתרון משמעותי.

איך להתחיל:

חפשו באינטרנט אתרים שמציעים שיווק שותפים (אשתדל להעלות בקרוב מדריך אצלי בבלוג), תראו מה הם דורשים ומה נראה לכם ריאלי ובהישג יד. צרו קשר עם הספקים כדי לקבל פרטים נוספים ותראו איך אתם גורמים לזה לקרות. אם תמצאו עסקה משתלמת בתחום מסוים (השכרת חללי עבודה, בניית אתרים, תוכנות וכו) – אולי יהיה לכם שווה להתחיל בלוג בתחום הזה.

איך עושים מזה כסף:

 • מפרסמים לינקים בקבוצות פייסבוק רלוונטיות, כמובן שעוטפים את זה בסיפור אישי משכנע (אבל חשוב קודם לבנות אמון עם חברי הקהילה, אם תצטרפו בבוקר רק בשביל לפרסם לינק בערב, אף אחד לא יתייחס אליכם ויש מצב שבכלל לא יאשרו את הפוסט שלכם).
 • כותבים בלוג, מסקרים את השירות ומפיצים את הלינקים בכל מקום רלוונטי.
 • כותבים פוסט אורח בבלוג קיים. 

חשוב לי להדגיש שהפתרונות שהצעתי כאן הם יחסית לטווח קצר. מי ששואל את עצמו איך להרוויח כסף משיווק שותפים לטווח ארוך יצטרך לבנות תשתית רחבה יותר – אתר אמין ומקודם שמעלה תוכן איכותי על בסיס קבוע.

6. ייעוץ וקורסים אונליין

כל אחד מאיתנו מוכשר במשהו, אין לי ספק לגבי זה. נגינה, צילום, בישול, ציור, וואטאבר. יש לכם איזשהו משהו שאתם יודעים לעשות טוב יותר מאנשים אחרים ואנשים אחרים מוכנים לשלם כדי לדעת לעשות את הדבר הזה כמוכם. אז תכניסו את הביישנות לבוידעם ותחשבו על זה רגע עם עצמכם כדי להבין מה זה הדבר הזה כי  אחת הדרכים לעשות כסף מהבית מונחת לכם ממש מתחת לאף.

למי זה מתאים:

 • מומחים בכל תחום שלא יהיה. מספיק שאתם יודעים משהו על משהו מעל לאדם הממוצע.
 • מי שלא מפחד ממצלמה. 
 • כריזמה לא תזיק.

איך להתחיל:

 • לגבש תוכנית – האם זה קורס? האם זו סדנה? האם זה ייעוץ? מכמה מפגשים זה יורכב? כמה זמן כל מפגש? מה תלמדו בכל מפגש? האם אתם רוצים לתת תרגול?  
 • נסו לחפש באינטרנט דברים שנראים כמו מה שאתם שואפים אליו וללמוד מזה.

איך עושים מזה כסף:

 • זום וביט. מכירים? (:
 • ואם אתם לא בקטע של לייב – צלמו את ההרצאות ותנו גישה רק לאחר העברת תשלום.

7. ניהול עמוד פייסבוק

מה אני אגיד לכם, האינטרנט מספק לנו הרבה הזדמנויות להרוויח כסף. חוץ משיווק בגוגל, עסקים משתמשים היום גם בפייסבוק כדי לחשוף בפני העולם את השירותים שלהם. חלק משקיעים על קידום ממומן וחלק פשוט מחפשים מישהו שיתחזק להם את הדף ויעלה פוסטים כדי שהעמוד יראה עדכני ורלוונטי. כאן אתם נכנסים לתמונה. 

למי זה מתאים:

 • אנשים קריאטיביים שיודעים לבטא מסר בצורה פשוטה ומדויקת.

איך להתחיל:

 • כנסו לעמודי פייסבוק שאתם אוהבים, תחקרו אותם, תראו איזה סטטוסים מקבלים אחוזי מעורבות גבוהים ונסו לאפיין מה הופך אותם למוצלחים. 
 • כשיהיו לכם לקוחות, תצטרכו לעשות את אותו הדבר על העמודים של המתחרים.

איך עושים מזה כסף:

 • כמו עם הרבה דברים אחרים ברשימה הזאת, שיווק עצמי. כנסו לקבוצות פייסבוק רלוונטיות, הציעו את השירותים שלכם וחפשו שם הצעות עבודה.
 • חפשו עמודי פייסבוק של מותגים קטנים ובינוניים ואם תראו שהם לא מרבים להעלות פוסטים – צרו איתם קשר והציעו להם לשתף פעולה.
 • לא תזיק פניה לחברות דיגיטל, הן לרוב מחפשות אנשים שיצרו גאנט תוכן עבור הלקוחות שלהם.

אז נסכם

אפשר לעשות כסף מהבית. לא הבטחתי בשום שלב שזה יהיה קל, אבל בניגוד למה שמסתובב ברשת, כל הדרכים שכתבתי עליהן כאן הן מוכחות ויעילות ורחוקות מהונאות והבטחות שווא על כסף קל ומהיר. אז אם לעשות כסף באינטרנט זו המטרה שלכם, קחו את אחד המסלולים כאן ותנו גז. כל מה שתצטרכו לעשות זה להתחיל, פשוט להתחיל.